Po třech letech se Setkání uživatelů produktů a služeb společnosti T-MAPY vrátilo do Přerova. A i tentokrát se odehrálo v hotelu pojmenovaném po legendární české tenistce Janě Novotné, která právě v Přerově nastartovala svoji hvězdnou kariéru.


Konferenci si jako už tradičně nenechalo ujít výrazně přes 100 účastníků z řad městských a krajských úřadů, organizací IZS či koordinátorů veřejné dopravy. Dvoudenní program byl opět nabitý. Na návštěvníky čekalo 18 odborných přednášek, 9 tematických workshopů a diskuzních stolů, to vše ve dvou paralelních sekcích.

T-MAPY Setkání uživatelů 2022
T-MAPY Setkání uživatelů 2022

Vše začalo příspěvkem od našich jednatelů Milana Novotného a Jiřího Bradáče, kteří srdečně přivítali všechny přítomné a stručně je provedli historií celé firmy, kde zavzpomínali na cestu, která T-MAPY dovedla až na pozici jedné z nejvýznamnějších geomatických firem v ČR.

T-MAPY Setkání uživatelů 2022
333

Jiří Bradáč se dlouhodobě věnuje geomatice na celostátní úrovni. A největším geomatickým projektem posledních let je bezpochyby Digitální technická mapa ČR, kdo jiný tedy měl o DTM povídat, než ten nejpovolanější. Tomuto tématu jsme proto věnovali hned dvě přednášky a odpolední workshop, kde účastníci pokládali své konkrétní dotazy k této problematice. Naším hlavním cílem bylo nejen objasnit základní pojmy a popsat aktuální stav tvorby DTM, ale zejména vysvětlit podstatu celého projektu. Snad i ti, kteří dosud trochu tápali, si už dokáží představit pod pojmem DTM ČR něco konkrétnějšího a přínosného pro všechny zúčastněné.


Pro naše zákazníky je zejména podstatná informace, že se T-MAPY významně podílejí na řešení krajských projektů DTM, jak v oblasti IS, tak i na datových pracech. Právě díky našemu přímému zapojení do krajských projektů budeme schopni zajistit optimální integraci systémů našich zákazníků na IS DTM.

T-MAPY Setkání uživatelů 2022
044

Následovaly novinky z oblasti IZS a Dopravy, kde se posluchači dozvěděli mj. to, že neustále rozvíjíme své znalosti a dovednosti také v Esri technologiích. Na konferenci přijeli i kolegové z naší nové a silnější slovenské části T-MAP. Od těch jsme získali spoustu inspirace a poznatků, jak se dělá GIS na Slovensku, například jak umí moderně sbírat data pro Pasport zeleně.

V odpoledním bloku jsme se věnovali novinkám, kterých bylo jako tradičně mnoho. Jedna z nejzábavnějších přednášek ukázala novinky v produkci T-MAP. Návštěvníci se dozvěděli nejen o nejnovějších nástrojích v našich aplikacích, ale měli i možnost zahrát si tipovací on-line soutěž. Od Moraváků jsme slyšeli o aplikacích, které umí prokazatelně pomáhat k průjezdnějšímu městu. Jedná se o moduly Pasportu komunikací, jako např. Koordinace výkopových prací, Zásahy na komunikacích či modul Parkování. Následovala velmi zajímavá přednáška o Správě budov a areálů - od evidencí k procesům. V prezentaci i workshopu následující den jsme ukázali nové nástroje pro nastupující a stále populárnější téma facility managementu, kde můžete spravovat i údaje a data “zevnitř” budov.

066
099

Příjemným oživením byly opět i příspěvky našich zákazníků, kteří se podělili o své zkušenosti s používáním T-MAPY aplikací. Letos jsme měli možnost slyšet paní Onderkovou z MM Brna, která prezentovala zkušenosti s naším metadatovým řešením EDAS. Pan Jelínek z MČ Praha 2 nám ukázal, jak využívají Analytickou mapu kriminality pro zvýšení bezpečnosti svých občanů.

077
088

Zbytek odpoledne prvního dne se nesl v duchu pokročilých diskuzí a jednání, čas zbyl ale i na volnočasové aktivity, kde si každý mohl vyzkoušet crazy kola, QR hru se zapeklitými otázkami, virtuální realitu a další disciplíny. Na to navazoval společenský večer se symbolickým přípitkem k oslavě výročí 30 let na trhu a obřím dortem.

1111
144
122
155

Druhý den byl ve znamení workshopů a odborných diskuzí. Se zákazníky jsme diskutovali o novinkách v našich pasportech, o územním plánování a všem, co s ním souvisí či o novém řešení pro centrální správu identit uživatelů nazvaném trefně Cobra.


V posledním bloku jsme zájemcům ukázali mapu TWC, kde jsme sbírali požadavky na konfiguraci map a služeb a také jsme řešili konkrétní uživatelské projekty využívající nástroje facility managementu.

100
4444

Závěrem celého programu si vzali slovo opět majitelé, kteří vyzdvihli atmosféru Setkání, poděkovali organizátorům, přednášejícím i účastníkům a už s předstihem pozvali všechny přítomné na příští ročník. Ten se uskuteční 18. - 19. září 2023 v Kongres hotelu Jezerka na Seči.

133

Díky všem, bylo to fajn a těšíme se zase za rok!