GIS4U

Přestaňte mapy prohlížet,
začněte s nimi pracovat!

Aplikace GIS4U společnosti T-MAPY je v současnosti nejpoužívanějším řešením GIS uspokojujícím potřeby již více než 1 200 zákazníků z řady měst a obcí v České republice a na Slovensku. GIS4U je distribuován pomocí sítě partnerů.

Co je GIS4U?

GIS4U je novou generací řešení geografického informačního systému (GIS) pro obce a malá města. Koncept řešení je postaven na vlastních technologiích T-WIST a Spinbox a vychází z našich více než dvaceti let zkušeností a stovek úspěšných implementací na středních a velkých městech.

GIS4U využívá technologie, které obcím a malým městům umožňují aktivně pracovat (nejen) s geografickými daty. To bylo doposud možné jen v robustních a drahých systémech, zatímco GIS4U je cenově dostupné i těm nejmenším obcím.

gis4u-ukazka-prostredi

Co GIS4U umí?

Naše řešení umí víc, než na co jste byli doposud zvyklí. Nejen, že zobrazíte potřebné mapy a můžete v nich vyhledávat, ale navíc si data můžete sami vytvářet a upravovat.

Základ aplikace samozřejmě tvoří nejrůznější mapové podklady. Všechny potřebné mapy – mapa katastru nemovitostí, územní plán, letecké snímky, pasporty, inženýrské sítě a mnoho dalších – uvidíte po jednom kliknutí. K dispozici máte také rychlé fulltextové vyhledávání nad daty RÚIAN.

Kromě toho disponuje GIS4U nástroji, které Vám umožní snadno vytvářet a editovat data přímo ve webové aplikaci. Máte možnost například zakreslit si do katastrální mapy pronájem pozemku, zábor prostranství, informaci o využití území, ochranném pásmu atd. Už nemusíte čekat, až Vám někdo za drahé peníze aktualizuje Vaše data. Osadíte v terénu novou značku, lampu, strom nebo mobiliář? Otevřete GIS4U a kliknutím do mapy si jednoduše nový prvek zaevidujete. Pokud se stane, že Vám bude chybět kategorie pro nový objekt, stačí si ji přidat do číselníku kategorií, přiřadit mapovou značku a máte hotovo. GIS4u totiž umožňuje i uživatelské úpravy číselníků témat. Vše si můžete nanečisto vyzkoušet v naší DEMO aplikaci.

Pro více informací o nástrojích a funkcích GIS4U klikněte na odkaz níže.

Nadstavbové moduly

Základní řešení GIS4U je navrženo tak, aby pokrývalo potřeby, které jsou stejné napříč všemi úřady. V závislosti na Vašich konkrétních požadavcích a potřebách je potom možné GIS4U rozšiřovat o celou škálu zásuvných modulů, jako je evidence mobiliáře, správa hřbitova, pasport komunikací, pasport zeleně atd.


Každý uživatel má možnost vybrat si, jestli mu pro vedení dané evidence postačí její správa v univerzálním modulu GIS Objekty, nebo na tuto evidenci chce samostatný modul schopný pokročilejších úloh. Při nasazování GIS4U tak nejste omezeni v rozhodnutí, co za své peníze pořídit, pouze je potřeba se rozhodnout, jak detailně chcete dané téma evidovat. Ani toto rozhodnutí není nezvratné, v průběhu užívání můžete přejít z jednoduché na pokročilou evidenci a naopak.

FAQ: Často kladené dotazy

Co potřebuji, abych mohl GIS4U používat?

Skoro nic.

Opravdu nepotřebujete téměř nic. GIS4U poskytujeme jako službu. Na Vaší straně tedy není nutná žádná instalace, řešení je provozováno na našich serverech.


Uživatelům stačí pouze internetový prohlížeč, ve kterém si aplikaci spustí. Díky této koncepci si svůj GIS4U můžete spustit kdekoliv – v kanceláři, doma, i v terénu na mobilním zařízení. Počet uživatelů pro jednu obec není omezen.

Je systém bezpečný?

Ano, samozřejmě.

Bezpečnost Vašich dat je pro nás maximální prioritou. Samozřejmou součástí GIS4U je propracovaný systém zabezpečení a přístupových práv zabraňující zneužití dat třetí osobou. V případě potřeby lze nastavit přístupová práva až na úroveň jednotlivých modulů. Část systému lze provozovat i veřejně a poskytnout tak občanům, podnikatelům nebo návštěvníkům obce potřebné informace.


Díky našim vysoce výkonným serverům je zajištěna 24hodinová dostupnost systému. Samozřejmostí je každodenní zálohování celého systému včetně Vašich dat.

Mohu do systému vkládat vlastní data?

U nás ano.

GIS4U vyvíjíme pro Vás a podle Vašich potřeb. Víme tedy, že data nestačí pouze prohlížet, ale je potřeba je pravidelně udržovat v aktuální podobě. V rámci GIS4U Vám poskytneme veškeré nástroje, které Vám umožní uživatelskou editaci Vašich dat a tvorbu vlastních evidencí a pasportů. Tím se stanete nezávislí na dodavateli dat a ušetříte nemalé finanční prostředky. Samozřejmě, že pokud budete potřebovat s importy a exporty dat pomoci, jsme Vám k dispozici.

Kolik GIS4U stojí?

Za zpřístupnění veřejně dostupných dat a vyhledávání nad nimi u nás nic neplatíte. Vyzkoušejte naši DEMO aplikaci. Pokud se Vám práce s GIS4U zalíbí, kontaktujte nás a my Vám zajistíme přístup do aplikace.


Pokud chcete pracovat s plnohodnotným katastrem, zakreslovat si k parcelám informace, tvořit vlastní evidence a pasporty, kontaktujte nás a my Vám zašleme cenovou nabídku.


Kontaktovat nás můžete prostřednictvím formuláře a kontaktů níže.

Partneři GIS4U

GIS4U je distribuován pomocí sítě partnerů společnosti T-MAPY.