Loňský výzkum agentury Datank ukázal, že městská část Praha 2 je nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Zvítězila totiž v dlouhodobém výzkumu Město pro byznys desetiletí, který oceňuje kvalitní výsledky v oblasti podnikatelského prostředí i přístup veřejné správy. Za poslední dekádu získala městská část titul Město pro byznys již čtyřikrát.

Oceneni

Jedním z důležitých faktorů pro udělení tohoto titulu je kvalita a podpora webových stránek. T-MAPY mají proto velikou radost, že mohou pomáhat s částí webu věnované GIS.

Ten úspěch je dán stabilitou městské části, její jednoznačnou orientací a vývojem. My se samozřejmě dlouhodobě snažíme podnikatele podporovat. Za poslední tři roky se nám například podařilo udělat velmi podrobnou mapu podnikatelského prostředí Prahy 2 a daří se nám i její aktualizace. To, co je na tom nejlepší, je interaktivnost a podnikatelé pochopili, že to není jenom naše prezentace, ale sami se na vývoji mapy aktivně podílejí. Mapa je aktuální, živá a všechny to v podstatě baví,“ uvádí tajemník MČ Prahy 2 Michal Kopecký.

WebGis Praha 2_mini

Městská část Praha 2 má bezesporu jeden z nejlépe fungujících webových GIS určených i pro širokou veřejnost. Je naším největším uživatelem aplikace GIS objekty (evidují více než 7 000 zájmových bodů). Na jejich mapovém portálu může každý nalézt důležité informace publikované v tematicky rozdělených aplikacích, jmenujme např. Mapu dopravy, Mapu veřejného prostranství, Mapu odpadového hospodářství, Informační mapu nebo interaktivní aplikaci Děti vítány.

deti_vitany_mini