Do jakého školského obvodu spadá moje bydliště?
V Děčíně poradí nová mapa.

Od 1. dubna začal zápis dětí do prvních tříd základních škol. Ve větších městech jsou spádové obvody jednotlivých škol vyhlašovány městskou vyhláškou a s měnícím se počtem dětí v dané lokalitě se mohou měnit i tyto obvody.

Jak tedy zjistím, která škola je pro mé dítě spádová? V Děčíně zjednodušili rodičům budoucích prvňáčků hledání díky nové mapové aplikaci.

skolske-obvody-decin-1

Aplikace Školské obvody přehledně zobrazuje spádové oblasti jednotlivých děčínských škol.

V aplikaci Školské obvody, která je nyní součástí mapového portálu města Děčín, jsou jednotlivé spádové oblasti vyznačeny v mapě. Uživatel zde jednoduše vyhledá adresu svého bydliště. Poté pouhým kliknutím do mapy v daném místě zobrazí informační panel s názvem školy a příslušnými kontaktními údaji. Rovnou z mapy tak může přejít na webové stránky dané školy.

skolske-obvody-decin-2

Zvláště v místech, která jsou na hranici jednotlivých školských obvodů, je mapa důležitým pomocníkem v nalezení spádové školy.

Mám opravdu radost, že se nám podařilo tuto mapu spustit. Usnadňuje rodičům orientaci. Z mapy se lze rovnou „prokliknout“ na web příslušné školy a po zadání údajů vygenerovat žádost k přijetí na školu.

Martin Pošta2

Mgr. Martin Pošta

náměstek primátora pro školství, kulturu a sport, Statutární město Děčín

Zaujala Vás mapa školských obvodů a chtěli byste ji i na svém městě? Kontaktujte nás, rádi se Vám budeme věnovat.