T-MAPY se podílely na přípravě aplikace Skimapa - Sledování rolby v terénu online.

Aplikace je součástí projektu pro společné zajištění údržby a provozu turistických lyžařských tratí v rámci členských obcí Mikroregionu Novoměstsko.

rolby_shot_mini

Ze služeb zasílaných přímo z rolby jsou vyhodnocovány souřadnice polohy a zakreslovány do mapy, ze které je poznat, kdy byla příslušná trať upravena.


Účelem projektu je zajištění pravidelné úpravy, propagace a financování turistických lyžařských tratí procházejících katastry obcí Mikroregionu Novoměstsko. Všechny okruhy jsou mapově zpracovány a protínají území Nového Města na Moravě, Radňovic, Jiříkovic, Vlachovic, Skleného, Tří Studní, Fryšavy pod Žákovou horou, Kadova, Samotína, Blatin, Krátké, Milov, Podlesí, Sněžného, Kuklíku, Odrance, Věcova, Jimramovských Pavlovic, Míchova, Roženeckých Pasek, Jimramova, Studnic, Pohledce, Rokytna, Zubří a Maršovic.


Zimní turistickou a lyžařskou mapu je možné získat na IC Nové Město na Moravě a v některých ubytovacích zařízení na Novoměstsku. Celková délka strojově upravovaných tras činí asi 100 km. Pravidelnou údržbu turistických lyžařských tratí budou provádět poskytovatelé služby svými technickými prostředky a to: Sportovní klub Nové Město na Moravě, Askino, s.r.o. hotel Horník Tři Studně, TJ Pohledec.