Stále více měst a obcí dnes využívá nejrůznější interaktivní mapy ke komunikaci se svými občany. Prostřednictvím aplikací, jako je Hlášení závad, snadno získají podněty i zpětnou vazbu od místních obyvatel.

Díky Mapě investic lze jednoduše a přehledně představit projekty, které se podařilo zrealizovat, i seznámit veřejnost se strategickými záměry. Nově tyto aplikace pro své občany připravila města Dvůr Králové nad Labem (pod názvem Strategické projekty města) a Trutnov (Investiční akce města).

strategicke-projekty-mesta-Dvur-Kralove_1m

Mapa přehledně zobrazuje stavební akce financované z rozpočtu města. Pomocí barev jsou rozlišeny již dokončené, probíhající a plánované projekty.

Interaktivní mapa poskytuje přehled o nejdůležitějších uskutečněných, aktuálně realizovaných a zamýšlených stavbách, které financuje, nebo spolufinancuje město ze svého rozpočtu. Jednotlivé stavební akce jsou v mapě zobrazeny prostřednictvím ikon (pro rozlišení typu akce) a barev (pro přehledné znázornění dokončených, aktuálně probíhajících a připravovaných projektů). U každé akce je kromě základních údajů uvedena i doba realizace, financování (včetně případných dotací) a další informace.

investicni-mapa-mesta-Trutnov_1m

Mapa poskytuje přehled o stavbách, rekonstrukcích i opravách. Zahrnuje investice z oblasti dopravní infrastruktury, péče o památky, školství, sociálních služeb, sportu i kultury.

Pro větší přehlednost jsou projekty seskupeny do mapových vrstev podle tématu (doprava, nová výstavba, rekonstrukce, sport a volný čas atd.) a stavu (dokončené, v realizaci, připravované). Konkrétní projekty lze také snadno vyhledat pomocí zadaných parametrů.

strategicke-projekty-mesta-Dvur-Kralove_2m

V mapě je možné zobrazit bodové, liniové i plošné prvky. Základní informace o konkrétních akcích mohou být doplněny o fotografie nebo odkazy na další dokumenty.

investicni-mapa-mesta-Trutnov_2m

Filtrovací nástroje umožňují vyhledání investičních akcí podle vybraných kritérií (např. na tomto obrázku jsou vybrány pouze ty akce, které jsou v realizační a přípravné fázi).

„Chceme, aby naši občané měli vypovídající přehled o tom, kde všude investujeme peníze daňových poplatníků. V mapě jsou vyznačeny nejen nové stavby, ale také zásadní rekonstrukce a významné opravy. Lidé zde naleznou přehled projektů až šest let zpátky a také investiční akce, které plánujeme v blízké budoucnosti a které vycházejí z Akčního plánu Strategického plánu rozvoje města Trutnova,“ vysvětluje důvody vzniku mapy Ivan Adamec, starosta města Trutnova v tiskové zprávě na webu města.

Adamec Ivan

Mgr. Ivan Adamec

starosta města Trutnov

Zaujala Vás mapa investičních projektů a chtěli byste ji i na svém městě? Kontaktujte nás, rádi se Vám budeme věnovat.