Jak na vyhledávání v mapě?
Jak se dají v mapě měřit vzdálenosti?
Jak vytvořit pdf soubor s mapou se zapnutými konkrétními vrstvami včetně legendy?
Jak na přichytávání v mapě?
Jak v mapě převzít geometrii? Jak na editaci délky a kolmic?Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek vám přinese nový seriál vzdělávacích článků, které budou v rubrice Jak na to vycházet v příštích měsících. Ze zkušeností s každodenním používáním T-MAPY aplikací, videonávodů a občas i nějakých tipů a triků se dozvíte, jak s našimi aplikacemi pracovat co nejefektivněji.

První články budou určeny spíše pro úplně začátečníky, ale postupem času se dostaneme k pokročilejším funkcím a nástrojům a v plánu je i předvést tipy a triky v některých konkrétních pasportních aplikacích.

Začneme rovnou prvním tématem, kterým je základní práce s mapou ve Spinboxu. Toto téma je určeno spíše pro začátečníky s T-MAPY aplikacemi.

A co to ten Spinbox vůbec je? Spinbox je vlastní moderní mapové řešení společnosti T-MAPY s využitím open source technologií.

Spinbox_hero

T-MAPY Spinbox

Jak na základní práci s mapou?

Posun mapy a zoom

V prvním videonávodu si ukážeme, jak se v mapě posouvat a jak na zoom (přiblížení a oddálení mapy). Toto video spíše pro naprosté začátečníky, pokud jsou vám tyto termíny známé, v klidu můžete tento krok přeskočit.

Změna obsahu mapy a práce s vrstvami

Ve druhém se dozvíme, jak na změnu obsahu mapy, jak změnit podkladovou mapu (např. mapa ČÚZK x satelitní mapa), jak nastavit požadovanou průhlednost a jak na práci s vrstvami.

Vyhledávání v mapě

Ve třetím návodu si ukážeme, jak se dá v mapě jednoduše najít adresa či konkrétní parcela.

Měření v mapě

Ve čtvrtém a posledním videonávodu první části se dozvíme, jak lze v mapě elegantně a přesně měřit vzdálenosti či spočítat obvod a plochu vymezené oblasti.

To je pro první část vše. Příště si ukážeme tipy a triky jak na vylepšený tisk mapy. Stay tuned!