T-MAPY ve spolupráci s KIDSOK vytvořily novou webovou aplikaci pro cestující v Olomouckém kraji.

jedoucí spoje

Jedoucí spoje → kliknutí na vybraný autobus v mapě → zobrazení jízdního řádu spoje vlevo a v mapě trasa spoje a maptip nad ikonou autobusu

Společnost T-MAPY vytvořila ve spolupráci s Koordinátorem Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) aplikaci pro cestující veřejnost. Ta umožňuje získat přehled o aktuálně jedoucích spojích veřejné hromadné dopravy, jejich jízdních řádech včetně případných zpoždění a odjezdech z jednotlivých zastávek, resp. stanic. K dispozici je také modul umožňující vyhledání spojení s využitím všech módů veřejné hromadné dopravy a kalkulaci ceny jízdného pro vybrané spojení.

odjezdy ze zastavky

Odjezdy ze zastávky → kliknutí na zastávku s více módy dopravy

Nedílnou součástí aplikace je dynamická mapa, ve které jsou zobrazeny polohy všech dopravních prostředků registrovaných v systému, kterými jsou meziměstské autobusy a vlaky i vozidla městské hromadné dopravy vybraných měst. Na mapě jsou dále zobrazeny polohy všech zastávek a stanic a vykreslují se zde i průběhy tras vybraných spojů včetně možných alternativních tras zvoleného spojení. Mapa je interaktivní, automaticky reaguje na informace zobrazené v dalších částech aplikace a řadu informací lze získat kliknutím na příslušnou zastávku či vozidlo přímo v mapě.

vyhledani_spojeni

Vyhledání spojení → více možností spojení

kalkulace ceny

Kalkulace ceny s nabídkou jízdních dokladů pro vybrané spojení

Aplikace je koncipována jako webová, automaticky přizpůsobitelná uživatelskému prostředí mobilních zařízení a je dostupná na adrese https://www.cestujok.cz.