Analytická mapa kriminality

Nástroj pro prevenci kriminality ve městech

Analytická mapa kriminality od T-MAPY je unikátní aplikací svého druhu, která podrobně zpracovává a vyhodnocuje data kriminality poskytované Policií ČR.

Jde o kombinaci přehledného geografického zobrazení v mapě a přesných statistik. Právě statistiky a detailní filtry poskytují uživatelům jedinečný pohled na data kriminality - ta jsou do mapy načítána a aktualizována přímo z oficiálních dat Policie ČR (případně i městské policie). Mapa je určena pro interní potřeby měst k prevenci kriminality.

mapa kriminality praha2_min

Dynamické barevné odlišení deliktů v mapě dle jejich stavu. Vpravo v panelu "Filtry" můžete vidět podrobné statistiky (např. celkový počet deliktů v mapě, počet deliktů ve dne/v noci, počet trestných činů/přestupků, atd.).

Proč Analytická mapa kriminality?

Veškeré informace dostupné na pár kliknutí

identifikace rizikových lokalit,
detailní statistiky deliktů

aktuální data od Policie ČR
(možno i městské policie)

filtrování dat, uživatelská práva,
mapové vizualizace, exporty

Analytická mapa kriminality

Garantujeme dodání mapy do dvou týdnů. Poradíme se získáním dat.

Jaké jsou zkušenosti uživatelů?

2022-02-22_12h40_05

"Analytická mapa kriminality od T-MAPY předčila naše veškerá očekávání, které jsme si od využití dat kriminality slibovali.
Hlavní výhodu tohoto řešení spatřujeme především v široké škále možností filtrování dat a jejich přímým provázáním se statistikami kriminality".

jiri_jelinek_miniMgr. Jiří Jelínek, Praha 2

Mgr. Jiří Jelínek

úřad městské části Praha 2
mc-p2-logo

“Data kriminality mají vysokou společenskou hodnotu a vliv na kvalitu života obyvatel. Proto jsme vyvinuli Analytickou mapu kriminality, která načítá data Policie ČR a rozšiřuje jejich popisnou část na dvojnásobek. Cílem bylo poskytnout uživatelům z řad měst nejdetailnější geografický a statistický pohled na všechny trestné činy i přestupky a pomoci tak s prevencí jejich výskytu,” doplňuje Jaroslav Poláček, Product Manager z analytického týmu T‑MAPY.

Funkčnost mapy a ukázky

Mapa obsahuje pečlivě vybrané vizualizace a funkce doplněné o kompletní statistiky deliktů. Tato kombinace pomáhá uživatelům snadno identifikovat rizikové lokality a podrobně sledovat strukturu deliktů v prostoru i čase. Struktura deliktů obsahuje kromě jejich typů a podtypů také charakter, stav objasnění, denní dobu a podrobnou časovou informaci. Tu využijete například ke sledování trendů, ve kterých letech, měsících a dnech v týdnu dochází ke spáchání nejvíce deliktů. Dále je k dispozici vyhledávání, tisk do PDF a JPEG, tvorba uživatelských zájmových polygonů, možnost kombinace filtrů.

Mapa umožňuje podrobné filtrování a statistiky v těchto oficiálních kategoriích deliktů: Násilná, Požáry a výbuchy, Krádeže vloupáním, Krádeže, Podvody, Jiná majetková, Extremismus, Dopravní nehody, Toxikománie, Zdraně, Přestupky.

2022-11-21_15h13_24

Využití uživatelem vytvořeného polygonu k prostorovému filtrování dat kriminality.

mapa kriminality praha2 den x noc_min

Součástí každého deliktu je podrobný popis dle údajů Policie ČR.

Analytická mapa kriminality

pro bezpečnější města

Zaujala vás Analytická mapa kriminality?

Kontaktujte nás, rádi vám představíme možnosti nasazení i ve vašem městě a poradíme se získáním dat od Policie ČR.

obchod@tmapy.cz